Přejít na obsah

Tradiční kulturní akce

Město Ústí nad Orlicí je místem, kde se koná mnoho kulturních akcí. Mezi ty významné patří Heranova violoncellová soutěž, Kocianova houslová soutěž spojená s hudebním festivalem Kocianovo Ústí. Navštívit ve městě můžete festivaly divadelní, taneční, dokumentárního filmu nebo městskou slavnost Město v pohybu – týden dobré pohody. Děti a mládež rádi navštěvují Ústeckou staročeskou pouť a čekání na Ježíška si všechny generace zpříjemňují na koncertech a akcích Ústeckého adventu. Město Ústí nad Orlicí dlouhodobě podporuje ze svého rozpočtu řadu významných kulturních akcí.

Kocianovo Ústí

Hudební festival klasické hudby s uměleckým ředitelem Pavlem Šporclem.

Kocianova houslová soutěž

Mezinárodní hudební soutěž pro mladé houslisty do 16 let.

Heranova violoncellová soutěž

Mezinárodní hudební soutěž pro mladé violoncellisty do 16 let. Koná se pouze každé dva roky (v sudý rok).

Město v pohybu – Týden dobré pohody

Městská slavnost s profesionálními i amatérskými kapelami, sportem a zábavou pro všechny generace.  

Ústecká staročeská pouť

Tradiční staročeská pouť s pouťovými atrakcemi v prostoru parku Kociánka.

Ústecký advent

Bohatý kulturní program na Mírovém náměstí během celého adventu. Slavnostní zahájení probíhá tradičně první adventní neděli jarmarkem neziskových organizací a místních škol. Po zahajovacím proslovu starosty města je rozsvícen vánoční strom a vánoční výzdoba města, následuje kulturní program.

Mladá scéna

Celostátní přehlídka středoškolských a dalších mladých divadelních souborů, umožňující setkání, prezentaci a konfrontaci jejich práce.

Orlická maska

Krajská postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla pro dospělé. Pořadatelé jsou Malá scéna Ústí nad Orlicí ve spolupráci s divadelním spolkem Vicena Ústí nad Orlicí.